PERSONAL PMC CYLINDERS

Nedan hittar du kontaktuppgifter till personal inom marknad & försäljning, konstruktion, kvalitet & miljö och management hos oss. Information om hur du hittar till oss ser du under Adresser.

MARKNAD & FÖRSÄLJNING

Peter Blomquist

Peter Blomquist

Sales & Marketing Manager

Tfn dir 0393-365 04
Mob 070-880 19 15
peter.blomquist@pmccylinders.com

Göran Fridén

Göran Fridén

Business Development & Marketing Manager

Tfn dir 0393-365 02
Mob 070-880 19 18
goran.friden@pmccylinders.com

Anders Hallgren

Anders Hallgren

Business Development Manager

Roger Enqvist

Roger Enqvist

Key Account Manager Cylinders

Tfn dir 0393-365 07
Mob 073-063 52 86
roger.enqvist@pmccylinders.com

Jonas Eriksson

Jonas Eriksson

Sales Support

Tfn dir 0393-365 08
Mob 070-236 88 12
jonas.eriksson@pmccylinders.com

Niklas Lindh

Niklas Lindh

Sales Support

Tfn dir 0393-365 81
Mob 070-208 38 36
niklas.lindh@pmccylinders.com

KONSTRUKTION

Rickard Svensson

Rickard Svensson

R&D and Quality Manager

Tfn dir 0393-365 33
Mob 070-886 82 65
rickard.svensson@pmccylinders.com

Annica Andersson

Annica Andersson

Design & Project Engineer

Tfn dir 0393-365 92
Mob 070-208 56 63
annica.andersson@pmccylinders.com

Pierre Wibeck

Pierre Wibeck

Design & Project Engineer

Tfn dir 0393-365 34
Mob 070-213 26 36
pierre.wibeck@pmccylinders.com

Hans Bergman

Hans Bergman

Design & Project Engineer

Tfn dir 0393-365 31
Mob 070-212 56 98
hans.bergman@pmccylinders.com

KVALITET & MILJÖ

Rickard Svensson

Rickard Svensson

R & D, Quality/Environment Manager

Tfn dir 0393-365 33
Mob 070-886 82 65
rickard.svensson@pmccylinders.com

Per Dahlberg

Per Dahlberg

Quality Engineer

Tfn dir 0393-365 17
Mob 070-540 77 99
per.dahlberg@pmccylinders.com

SUPPLY CHAIN

Jonas Askerlund

Jonas Askerlund

Supply Chain Manager

Tfn dir 0393-365 15
Mob 070-514 64 65
jonas.askerlund@pmccylinders.com

MANAGEMENT

Torbjörn Lantz

Torbjörn Lantz

Managing Director

Tfn dir 0393-365 01
Mob 070-316 99 32
torbjorn.lantz@pmccylinders.com

Kenneth Gustavsson

Kenneth Gustavsson

Production Manager

Tfn dir 0393-365 11
Mob 070-216 73 70
kenneth.gustavsson@pmccylinders.com

Peter Blomquist

Peter Blomquist

Sales & Marketing Manager

Tfn dir 0393-365 04
Mob 070-880 19 15
peter.blomquist@pmccylinders.com

Göran Fridén

Göran Fridén

Business Development & Marketing Manager

Tfn dir 0393-365 02
Mob 070-880 19 18
goran.friden@pmccylinders.com

Mattias Brandt

Mattias Brandt

CFO

Tfn dir 0393-365 22
Mob 073-530 47 84
mattias.brandt@pmccylinders.com

Rickard Svensson

Rickard Svensson

R & D, Quality/Environment Manager

Tfn dir 0393-365 33
Mob 070-886 82 65
rickard.svensson@pmccylinders.com

Jonas Askerlund

Jonas Askerlund

Supply Chain Manager

Tfn dir 0393-365 15
Mob 070-514 64 65
jonas.askerlund@pmccylinders.com

PMC CYLINDERS AB
Frideborgsvägen 21
567 30 Vaggeryd
Tel: +46 393 365 00

Linkedinbild